Menu
A+ A A-

AUDI V8

  • 15 Gru

W latach osiemdziesiątych na rynku pojawiło się bardzo dużo ciekawych samochodów, które z biegiem lat stały się ciekawostką na naszych drogach. Takim pojazdem jest produkowany przez firmę AUDI AG model AUDI V8. Samochód ten korzystał ze wspólnej płyty podłogowej z modelami AUDI 100/200 jednak został wyposażony w 32-zaworowy silnik V8 co w połączeniu z doskonale ze stopniowanymi skrzyniami biegów i napędem na obie osie dawało znakomite osiągi. audi v8

Samochód był montowany z dwoma wersjami silnika o pojemności 3,6l i 4,2l  o mocach odpowiednio 250KM i 280KM. Dostępne skrzynie biegów w tym modelu to cztero-biegowa skrzynia automatyczna i 5 oraz 6 biegowe skrzynie manualne.
Szczególnie ciekawa konfiguracja to samochód z silnikiem 4,2l i sześciobiegowa manualna skrzynia biegów. Zestawienie to dawało przyspieszenie do 100km/h w czasie 6,9 sekundy i pozwalało rozpędzić auto do 249km/h.
Samochód koncernu z Ingolstad produkowany był w latach 1988-94 w Neckarsulm w fabryce Audi.  W latach 1990-93 dostępna była wersja przedłużona „Lang”, a 1992 roku Audi V8 przeszło delikatny facelifting wnętrza.

Zastąpiony został w 1994 roku przez model A8. Model Audi V8 był bardzo dobrze wyposażony. Ogrzewanie postojowe, pamięć ustawień foteli oraz lusterek, domykanie szyb oraz szyberdachu z pilota, funkcja automatycznego przestawienia lusterek podczas cofania czy telefon to wyposażenie jakie można było otrzymać w V8-mce.
Model V8 pojawił się również w sportach motorowych w wersji DTM zdobywając mistrzostwo w 1991 roku, jednak szybko został wycofany z rywalizacji.
Model audi V8 nie odniósł sukcesu. Produkowany był stosunkowo krótko i nie wyprodukowano wielu egzemplarzy. Dostępność jednak na naszym rynku jest spora i warto zainteresować się tym pojazdem. Wartość kolekcjonerska na pewno będzie rosła z każdym rokiem. W związku z tym:

 

 

 

Nasza rekomendacja : ROZWAŻ ZAKUP !!!