Menu
A+ A A-

Historia Renault R4

  • 31 Gru

Garage4Renault (1)Witaj,

Jestem młodym miłośnikiem motoryzacji i zapaleńcem, który pod koniec wakacji 2012 roku postanowił kupić swoje pierwsze auto. Nie miał to jednak być samochód z salonu, ani lekko używany pojazd z jednego - z tak popularnych obecnie - autokomisów. Moje pierwsze auto miało być dla mnie przygodą, miało wymagać ode mnie zainwestowania czasu, pracy i…. nieco funduszy. Zamarzyła mi się bowiem przygoda z renowacją starego samochodu. Długo rozglądałem się za tym właściwym, przeglądałem oferty z całego świata, także z USA, Francji czy Anglii. I w końcu znalazłem ten, którego tak długo szukałem.

Galeria fotografii.

Stałem się właścicielem Renault R4 z 1972 roku. Byłem dumny ze swojego zakupu i niesamowicie podekscytowany czekającą mnie przygodą przy odbudowie wysłużonego autka. Renault bowiem nie znajdował się w najlepszym stanie. Poprzedni właściciel z konieczności trzymał auto przez parę lat pod chmurką. Poza zjadającą karoserię rdzą, auto porastał… mech. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęcia.  Nie trudno zgadnąć, że Renówka miała problem z uzyskaniem stempelka z przeglądu w dowodzie. Ostatni przegląd auto przeszło w 2002 roku. Kiedy już R4 znalazło się w moim domu wiedziałem, że żeby uratować Renault, konieczne będzie rozebranie go do gołej śrubki. I tak zaczęła się trwająca niemal rok zabawa z rozkładaniem, czyszczeniem i kompletowaniem części potrzebnych do odbudowania samochodu. Obecnie jestem na etapie zdejmowania starego zabezpieczenia antykorozyjnego z ramy, aby potem pospawać przerdzewiałe miejsca.

Garage4Renault (6)

 Zdaje sobie sprawę, że przede mną jeszcze mnóstwo pracy potrzebnej do tego by doprowadzić moje Renault R4 do stanu idealnego. Mam jednak motywację i jako entuzjasta motoryzacji, z zapałem przystępuję do kolejnych etapów pracy. Zapraszam do śledzenia postępów w renowacji mojego małego skarbu na profilu facebookowym Garage4Renault (https://www.facebook.com/garage4renault) .

      Pozdrawiam  Paweł Duchewicz