Menu
A+ A A-

Historia

Historia AutoClassic.plStrona AutoClassic.pl powstała w naszych głowach w roku 2007. Od tamtego czasu wielokrotnie odchodziliśmy od tego pomysłu i ponownie do niego wracaliśmy. Inspiracją było poszukiwanie oryginalności i powoli dojrzewający sentyment do zabytkowej motoryzacji. Typowe oldtimery tj. (według wielu) auta co najmniej kilkudziesięciu letnie nie pociągały nas aż tak bardzo, prawdopodobnie z uwagi na mocno ograniczony budżet. Jednak kto by nie marzył o przejażdżce w słoneczny dzień Mercedesem W113 SL - popularną „Pagodą”, bądź charakterystycznym „Gullwing-iem”. Zostawmy jednak marzenia trochę z boku i skupmy się na naszej polskiej rzeczywistości. Oczywiście bywają w Polsce kolekcjonerzy, których stać aby, w ich klimatyzowanym i wentylowanym garażu znalazło się kilka unikalnych klasyków, jednak raczkująca w Polsce miłość do klasycznej motoryzacji odbiega od takiego stanu rzeczy.

Klasyczna motoryzacja to już nie tylko zabytki motoryzacji, ale także gro pojazdów, które do tego miana aspirują. Jeszcze nie tak dawno widziane na naszych drogach, ponad miarę eksploatowane, wzbudzały uśmiech na naszych twarzach. Wiele z nich na plakatach zdobiło ściany w ciasnych pokoikach na III piętrze. Teraz jednak pojazdy te powoli stają się samochodami pożądanymi przez entuzjastów i kolekcjonerów „prawdziwych samochodów”. Kiedyś nieosiągalne, idealne samochody z plakatów dziś stały się dostępne dla każdego. AutoClassic.pl to strona o prawdziwych samochodach tworzona przez entuzjastów dla miłośników motoryzacji.

Znajdziecie tu, mamy nadzieję, inspirację do rozpoczęcia, bądź kontynuacji przygody z zabytkową motoryzacją. Naszą ambicją jest uporządkowanie wiedzy o rynku pojazdów „nie w pełni zabytkowych”. Pojazdów, które prawdopodobnie w przyszłości staną się pełnowartościowymi klasykami, a teraz są jeszcze osiągalne w niewygórowanych cenach. W naszym przewodniku po cenach znajdziecie szacunkową informację, jakie pojazdy i w jakim stanie technicznym mogą przedstawiać jakąkolwiek wartość. Zapraszamy, liczymy na wyrozumiałość i także na pomoc w tworzeniu i rozwijaniu naszej wspólnej pasji.Marcin Gwóźdź